Навіщо потрібні смарт вимикачі у будинку?

Ви коли-небудь згадували, що забули вимкнути світло, коли йшли з дому? Або ви лягаєте спати і згадуєте, що у ванній горить світло? Ці та багато інших ситуацій відбуваються регулярно. Перебуваючи вдома, незручно тягнутися до вимикача щоразу, коли ви хочете ввімкнути або вимкнути світло. А якщо ви перебуваєте за межами будинку, то доступ до вимикачів взагалі неможливий. Смарт вимикач світла зможе допомогти подолати цю незручність.

Завдяки останнім досягненням у сфері інтелектуальних вимикачів світла, ви тепер можете контролювати обстановку і освітлення у вашому домі на абсолютно новому рівні.

Освітіть своє життя смарт вимикачами!

Штучне світло потрібне майже в кожній кімнаті. Навіть велике скління пропускає достатньо природного світла лише в сонячні години. Кількість разів, коли ми вмикаємо і вимикаємо світло щодня, може обчислюватися десятками. Часто ми навіть не усвідомлюємо, наскільки це нас обмежує.

Ми звикли до відсутності комфорту. І це легко змінити. Керування освітленням у вашому будинку має бути чимось більшим, ніж просто встановлення розумних лампочок або купівля лампочок з вбудованими модулями, які підключаються до вашого смартфону. Найсучасніший і, мабуть, найпривабливіший варіант — це розумні вимикачі.  

Розумні вимикачі — це пристрої, які не тільки покращують функціональність нашого простору, але й надають йому унікальної естетики. Йдеться, зокрема, про перемикачі у вигляді сенсорних панелей, які таким чином можуть зливатися з навколишнім середовищем. Це дозволяє інтегрувати їх у різні стилі — сучасні, класичні або природні.

Що можуть робити розумні вимикачі?

Смарт вимикачі — це новітні технології домашньої автоматизації, які швидко стають обов’язковими для будь-якого розумного будинку. Розумні перемикачі дають змогу керувати освітленням, вентиляторами, кондиціонером та іншими приладами з будь-якої точки світу лише кількома натисканнями на смартфоні або планшеті.

За їх допомогою можна активувати сцени освітлення, підсилюючі або послаблюючи світло, змінюючи його колір. І це ще не все, оскільки за допомогою цих пристроїв можна:

 • запрограмувати розклад увімкнення світла в певний час у певні дні та навіть створити сценарії автоматичного ввімкнення обладнання при виборі дії на іншому пристрої, 
 • керувати зменшенням або збільшенням яскравості світла, 
 • навіть виявляти рух в кімнаті. 

Завдяки своїм енергоощадним можливостям інтелектуальні комутатори — це ідеальний спосіб насолодитися зручністю без шкоди для енергоефективності.

Які розумні вимикачі вибрати?

На ринку представлено безліч моделей розумних вимикачів світла. Завдяки цьому ми адаптуємо їх до будь-якого дизайну інтер’єру. У стандартній комплектації пристрої випускаються в чорному або білому кольорі, але ми також легко можемо знайти жовті, сині або коричневі моделі.

Під час їхнього виробництва використовуються тільки високоякісні матеріали, які надають пристрою легкість, ефективність і довговічність. Вони стійкі до механічних пошкоджень і подряпин. Їх також легко чистити.

При виборі конкретного типу вимикача переконайтеся, що його використання вимагає наявності нейтрального дроту.

Протоколи зв’язку

Один із найважливіших параметрів при виборі та проектуванні всієї системи — це використовувані протоколи підключення. Вони надзвичайно важливі для «розумного будинку» і дають змогу всій системі працювати.

Протоколи зв’язку мають відповідати вимогам шифрування та безпеки, а також бути енергоефективними. Більшість із них дають можливість керування через інтернет зі смартфона, планшета або комп’ютера, а також локально через смарт-динамік, бездротовий пульт дистанційного керування або панель керування системи.

Існує безліч протоколів зв’язку, на сьогоднішній день найпопулярніші рішення: 

 • Z-Wave
 • ZigBee, 
 • звичайний Wi-Fi,
 • Bluetooth.

Z-Wave

Як протокол зв’язку Z-wave, розроблений ще в 1999 році, використовує пористу топологію, так звану пористу мережу. Він використовує низькоенергетичні радіохвилі для передачі інформації між пристроями. Це один з найбільш широко використовуваних протоколів зв’язку в розумних будинках.

ZigBee

ZigBee — це ще один протокол зв’язку, який використовується в домашній автоматизації. Він був створений у 1998 році, а перша версія була ратифікована 14 грудня 2004 року. Вона має топологію mesh, специфікацію на основі IEEE 802.15.4 — тож володіє можливостями для здійснення захищеного зв’язку (використання шифрування та криптографічних ключів), низьким енергоспоживанням, радіус дії між вузлами становить до 100 метрів (за ідеальних умов).

Wi-Fi

Стандарт зв’язку Wi-Fi також використовується для під’єднання датчиків, але частіше як з’єднання між панеллю керування та маршрутизатором, що має доступ до Інтернету. Цей протокол зв’язку має як безліч переваг, так і недоліків, що робить його не ідеальним рішенням для побудови системи домашньої автоматизації.

Wi-Fi має такі переваги, як:

 • висока швидкість передавання даних порівняно з Z-wave і ZigBee,
 • простота підключення,
 • мобільність,
 • широкий радіус дії.

Недоліками, коли розроблялися і популяризувалися інші протоколи зв’язку, а не тільки, наприклад, Wi-Fi, є його смуга радіочастот. Він використовує частоту 2,4 ГГц, конфліктуючи з іншими мережами Wi-Fi, наприклад, сусідськими, а також з Bluetooth.

Існують також смарт вимикачі, що використовують власний бездротовий протокол. Варто дотримуватися одного разу обраного шляху, оскільки купівля вимикача, що працює за іншим протоколом, іноді може бути ненадійною.

Висновок 

Розумні вимикачі світла — це революційний крок до майбутнього домашньої автоматизації. Ці пристрої дають змогу користувачам керувати освітленням у своїх будинках одним натисканням кнопки з будь-якої точки світу. Це не тільки зручно й ефективно, а й економить енергію, даючи змогу користувачам вимикати світло, коли воно не потрібне. Розумні вимикачі світла прокладають шлях до більш ефективного і взаємопов’язаного світу.