Скільки електроенергії споживає пральна машина

Виробники зобов’язані вказувати на моделях, що випускаються, не тільки клас енергозбереження пральних машин, а й інформацію про потужність пралки. Це важливо, адже багатьох цікавить питання: скільки кіловат бере пральна машина? В середньому прилад споживає близько 2 КВт/год за всіма наявними програмами прання. Саме тому, обираючи пральну машину, варто звернути увагу на цей показник, щоб розуміти, скільки електроенергії буде витрачатися під час її використання.

Що впливає на кількість спожитої електроенергії пральною машиною

Багато людей цікавляться, скільки електроенергії споживає пральна машина. При цьому фактичне споживання енергії залежить від часто обираних режимів роботи, завантаженості барабана, швидкості віджимання тощо. Щоб зрозуміти, скільки саме електроенергії споживає ваша пральна машина, варто правильно експлуатувати цей побутовий агрегат і контролювати витрати енергоспоживання. Це допоможе не лише зекономити на рахунках за електрику, але й продовжити термін служби приладу. Серед факторів для зниження витрат на електрику відзначимо:

 • Обсяг білизни в барабані. Виробники вказують у кілограмах допустимий об’єм по завантаженню речами. Важливо дотримуватися цього ліміту і з точки зору економії електрики, і з точки зору довговічності техніки. Працюючи з перевантаженнями, пралка може зламатися. Мокра білизна важить більше сухої — це важливо врахувати під час розрахунку обсягу речей.
 • Програма прання. Чим довше триває програма і більше відбувається змін води, нагрівів і відкачування, тим більше пральна машина потужності буде використовувати. Можливо, для частини речей підійде економічний режим прання.
 • Підтримка чистоти техніки. Дбайливе ставлення до пральної машини, догляд за її елементами домопоже уникнути ремонту пральної машинки а також здатні продовжити термін її служби. Наприклад, через накип ТЕН довше справлятиметься з нагріванням води, отже, споживатиме більше електроенергії.

Щоб не переплачувати за електроенергію, варто ґрунтовно підійти до вибору відповідної моделі пральної машини. Важливо оцінити не тільки дизайн, габарити, кількість пропонованих програм, а й потужність приладу і клас енергоспоживання.

Як впливають класи споживання електроенергії на кількість кіловат

Серед усіх видів побутової техніки, що випускаються, перше місце займають пральні машини. Щорічно у світі продається понад 2,5 мільйона пральних машин, серед яких:

 • Фронтальні пральні машини
 • Вбудовувані пральні машини з сушкою
 • Пральні машини без сушіння

Для зручності користувачів, які часто задаються питанням, скільки кіловат бере пральна машина, було введено індекси електроспоживання. Ця класифікація була придумана в Євросоюзі ще 20 років тому і являє собою буквене позначення від А до G. Пізніше став додаватися знак «+». Моделі з найдосконалішими класами енергоефективності наразі — це А+, А++ і А+++. Такі прилади забезпечують максимальне заощадження електроенергії за стабільно високої якості роботи, що дозволяє значно скоротити витрати на електрику без шкоди для результатів прання.

Індекс показує, яка споживана потужність пральної машини. Тобто скільки кіловат на годину витрачає пральна машина. Обчислення потужності визначаються на основі лабораторних досліджень. З 2014 року всі виробники пральних машин зобов’язані вказувати індекс електроспоживання для кожної своєї моделі, що випускається.

У таблиці ми представили – скільки електроенергії споживає пральна машина на 1 кг білизни:

 Клас енергозбереженняВитрата електрики
А+++0,11 Квт/кг
А++0,15 кВт/кг
А+0,17 кВт/кг
А0,17-0,19 кВт/кг
У0,19-0,23 кВт/кг
З0,23-0,27 кВт/кг
D0,27-0,31 Квт/кг
E0,31-0,35 Квт/кг
F0,35-0,39 КВт/кг
 GБільше 0,39 кВт/кг

Які елементи машинки споживають електроенергію

Скільки споживає пральна машина? Кожна програма прання передбачає споживання різної кількості електрики. У різних режимах вона може витрачатися на крутіння барабана, нагрівання води, інтенсивність віджимання тощо. Основними елементами споживання енергії є:

Електродвигун пральної машини

Мотор – важлива деталь, основний елемент пралки. Саме він обертається барабан і бере на себе більшу частину сумарного енергоспоживання під час прання білизни. Найбільше задіяння мотора відбувається під час віджимання. Електродвигуни сучасних моделей випускаються з потужністю до 0,9 кВт/год. Варто зазначити, що потужність електродвигуна безпосередньо впливає на ефективність і швидкість прання та віджимання білизни. Більш потужні двигуни здатні забезпечити кращі результати прання та віджимання за коротший час, проте вони також споживають більше електроенергії.

ТЕН

Електронагрівач (ТЕН) відповідає за нагрівання води в барабані до тієї температури, яка потрібна для режиму прання. Що вища температура, то інтенсивніше працюватиме ТЕН. Кожен електронагрівач споживає 1,7-2,9 кВт/год. Чим більший цей показник, тим швидше йде нагрів і тим більше витрачається електрики.

Слід пам’ятати, що прання при високих температурах не завжди є необхідним і може призвести до надмірної витрати електроенергії. Для економії електрики рекомендується вибирати режими прання з нижчими температурами, якщо це дозволяють типи тканин та ступінь забруднення білизни. Крім того, регулярне очищення ТЕНа від накипу допоможе підтримувати його ефективність і запобігти надмірному споживанню електроенергії через погіршення теплопровідності.

Зливний насос

За відкачування води в процесі прання відповідає зливний насос. Це помпа, крильчатка, яку обертає електромотор. Щодо інших елементів машинки, помпа не споживає багато енергії. У середньому це 25-45 Вт/год. Незважаючи на відносно низьке енергоспоживання, справна робота зливного насоса є важливою для ефективного функціонування пральної машини. Якщо насос забитий або несправний, це може призвести до неповного зливу води, що вплине на якість прання та потенційно може спричинити пошкодження інших компонентів машини. Регулярне очищення фільтра зливного насоса від сторонніх предметів та накопиченого бруду допоможе підтримувати його роботу та запобігти можливим проблемам.

Блок управління

Блок управління споживає не більше 5-10 Вт. Це найбільш економічний елемент споживання енергії, який являє собою систему деталей для контролю процесів роботи. Сюди входять:

 • електронна плата,
 • програматор,
 • конденсатори пуску,
 • датчики,
 • лампочки та інші частини,

Всі ці електронні компоненти допомагають в управлінні технікою та розподілі потіжності при різному навантаженні.

Незважаючи на низьке енергоспоживання, блок управління відіграє ключову роль у забезпеченні правильної роботи пральної машини. Він координує взаємодію всіх компонентів, контролює виконання обраної програми прання та забезпечує безпечну експлуатацію приладу. Сучасні блоки управління часто оснащені дисплеями та додатковими функціями, такими як відкладений старт, автоматичне дозування миючих засобів та вибір оптимального режиму прання залежно від типу тканини та завантаження барабана. Ці функції допомагають користувачам більш ефективно та зручно керувати процесом прання.

Потужність пральної машини

Потужність пральної машини – це ключовий фактор, який необхідно враховувати при виборі та експлуатації цього побутового приладу. Розуміння зв’язку між потужністю та споживанням електроенергії допоможе зробити оптимальний вибір та заощадити на рахунках за електрику. Як ми зазначали раніше, європейська система класифікації енергоспоживання пральних машин включає класи від A до G, а також додаткові класи A+, A++ та A+++. Вибір пральної машини з високим класом енергоефективності гарантує економію електроенергії без шкоди для якості прання.

На фактичне споживання електроенергії пральною машиною впливають такі фактори, як:

 • обсяг завантаження білизни,
 • вибір програми прання,
 • стан і чистота самої машини.

Щоб знизити витрати на електроенергію, рекомендується вибирати оптимальний режим прання, повністю завантажувати барабан та регулярно чистити і доглядати за пральною машиною.

Таким чином, розуміння потужності пральної машини та факторів, що впливають на споживання електроенергії, дозволяє зробити усвідомлений вибір енергоефективної моделі та правильно її експлуатувати, що в результаті приведе до економії коштів та ресурсів.