Обираємо генератор для будинку

Хороший генератор може значно полегшити життя власникам житлової та комерційної нерухомості. Він повинен бути обраний таким чином, щоб забезпечити живлення всіх приладів у даній зоні мережі. Тому параметри генератора завжди повинні розглядатися в контексті потреб окремих користувачів.

Забезпечуючи електроенергією різні прилади та обладнання, генератор дає можливість досягти незалежності від зовнішнього електропостачання. У сьогоднішніх умовах, коли по всій Україні є проблеми з електропостачанням і часті відключення, генератори є нагальною потребою для кожного.

Портативний генератор для дому Black&Decker

Найпоширенішим варіантом для невеликих сімейних будинків є однофазний інверторний генератор. Він ідеально підходить під час відключення електроенергії. Найкраще обирати перевірений та надійний бренд. Серед яких портативний інверторний бензиновий генератор Black&Decker потужністю до 2,2 кВт.

Black&Decker 2000/2200W здається ідеальним у всіх відношеннях, як з точки зору адаптивності, так і з точки зору практичності. Наступного разу, коли ви поїдете в похід або проведете вихідні в саду, візьміть з собою цей інверторний генератор BLACK&DECKER для комфорту і зручності без стресу. Він також здатен забезпечити резервне живлення у разі відключення електроенергії.

Оскільки генератор використовує інверторну технологію, він виробляє чистий синусоїдальний сигнал. Таке рішення підходить для найвимогливішого електронного обладнання, в тому числі для електродвигунів електричних або газових котлів.

Ще одна перевага інверторного генератора — регульована швидкість обертання двигуна. Вона може автоматично регулюватися відповідно до необхідної потужності, що призводить до зниження споживання ресурсів.

Інверторні генератори рекомендуються для живлення електронного обладнання та інших систем, які потребують значних змін напруги. Вони не тільки високоефективні, але й займають мало місця, економно працюють і не створюють багато шуму.

На що ще звернути увагу під час вибору генератора

Устаткування повинно мати великий запас потужності через наявність приладів із високими вимогами до енергії: 

  • холодильник, що постійно працює,
  • пральна машина, що вимагає значного пускового струму для електродвигуна,
  • комп’ютерне обладнання зі значними вимогами. 

З цієї причини бажано вибирати генератори з більшою потужністю, ніж потужність всього обладнання, яке він буде живити. Інформацію про номінальну потужність див. у посібнику або на типових табличках.

Переконайтеся, що наведене значення — це потужність при повному навантаженні, з можливістю стабілізації напруги і різними рівнями випалу. Майте на увазі, що гарного

однофазного генератора буде достатньо, якщо ви ретельно проаналізуєте електричні потреби вашого будинку. Навіть підключити його легко — достатньо під’єднати кабель до розподільчого щитка і не забути про запобіжник.

Переваги портативного генератора

Генератори також можна класифікувати за типом конструкції. До них відносяться:

  • стаціонарні моделі,
  • пересувні мобільні пристрої.

Стаціонарні генератори — як випливає з назви, вони навряд чи будуть ідеальними, якщо ви хочете часто змінювати їх місце розташування. Стаціонарні генератори дуже важкі і їх важко переміщати самостійно. У цьому випадку варто використовувати спеціалізоване обладнання.

Мобільні портативні генератори, такі як Black & Decker 2000/2200W, мають менші розміри, ніж стаціонарні моделі. Це означає, що їх транспортування не повинно становити особливих труднощів. Переносні генератори компактні. Вони ідеально підходять для будь-якого походу, кемпінгу або барбекю на відпочинку.

Як працює генератор

Основою генераторної установки є двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині, дизельному паливі або зрідженому газі і генератор — сукупність механізмів, що перетворюють рух поршнів за допомогою індукції в електричний струм в обмотках. На наступних етапах електрична енергія передається до обраної частини енергосистеми або безпосередньо до конкретного пристрою.

Технічні деталі конструкції генераторної установки можуть відрізнятися у зв’язку з різними характеристиками різних типів двигунів і специфікою комплектації.

Підсумок

На вибір генератора також впливає його ціна. Дизельні варіанти дорожчі. Бензинові генератори мають нижчу ціну, але вищі експлуатаційні витрати.

Кожне рішення має свої переваги та недоліки. Вирішіть для себе, чи шукаєте ви пристрій, який буде працювати час від часу або постійно. Також подумайте, чи хочете ви витрачати більше грошей на якісний генератор, коли його експлуатація не повинна коштувати надто дорого, або ж краще купити дешевшу модель, яка, на жаль, буде мати більш високі експлуатаційні витрати.