Huawei

Компанія мала боротися з хакерами, що атакують Росію.

Китайський технологічний гігант Huawei мав допомогти Росії у боротьбі з хакерами, які останнім часом зосередили всі свої сили проти російських сайтів. Великобританія потребує розслідування. Відділення компанії Huawei відповіло на звинувачення.

Компанія Huawei відповіла на звинувачення: «інсинуації не відповідають дійсності»

Huawei повідомляє, що публікація Daily Mail про компанію є фальшивою новиною. Інсинуації, які в ньому містяться, не відповідають дійсності.

— відповіли в компанії Huawei на звинувачення на адресу свого російського колеги

Huawei у співпраці з Путіним?

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінках однієї з китайських служб новин. Однак документ був оперативно видалений, але це ставить Huawei у дуже складну ситуацію.

Як повідомляє DailyMail, документ звинувачує китайського технологічного гіганта у співпраці з Росією під час кризи у зв’язку з кібератаками, проведеними проти російських урядових сайтів та ЗМІ. Кажуть, що компанія Huawei «поспішила на допомогу Росії», як тільки її кіберпростір був зламаний.

З початку вторгнення Росії в Україну хакери атакують російські мережеві інфраструктури з винятковою частотою. Група, на яку підписано більшість атак — міжнародна Anonymous.

Компанія Huawei може мати до п’яти дослідницьких центрів у Росії, в яких загалом працюють до 50 000 співробітників, імовірно підготовлених як «технічні експерти». Саме цю групу (хоча, звісно, не всю) звинувачують у співпраці з російським урядом.

Британці вимагають розслідування

Іен Дункан-Сміт, член парламенту Великобританії, «глибоко стурбований» всією цією ситуацією і відкрито вимагає перегляду дій Huawei щодо Росії: «Має бути проведене повне розслідування, тому що якщо ми запроваджуємо санкції проти олігархів, які допомагають Путіну, ми також маємо подивитися на компанії, що допомагали Путіну».