Upwork

У понеділок 7 березня компанія Upwork Inc. повідомила , що призупиняє всі бізнес-операції на Росії та Білорусі, повністю набираючи чинності до 1 травня, та починаючи з припинення підтримки для створення нового бізнесу в кожній країні.

Компанія заявила, що найближчими днями клієнти на Росії та Білорусі більше не зможуть реєструвати нові акаунти, укладати нові контракти або бути видимими у пошуку. Існуючі контракти з талантами та клієнтами у цьому регіоні залишаться відкритими, а остаточний рахунок має бути виставлений до 1 травня.

Upwork заявила, що вона також відкликає свої раніше опубліковані рекомендації на перший квартал і весь 2022 рік у зв’язку з «зростаючими ризиками і невизначеностями, що швидко розвиваються, а також неспроможним операційним становищем і важкою геополітичною ситуацією, пов’язаною з війною Росії, що триває проти України». Близько 10% від загального доходу Upwork у 2021 році було отримано від роботи, де або талант, або клієнт перебували у регіоні, при цьому на Україну припадало 6%, а на Росію та Білорусь – 4% разом узяті. Майже весь цей прибуток був отриманий від роботи, виконаної талантами всередині регіону для клієнтів, розташованих у інших частинах світу.

З початку вторгнення наприкінці лютого Upwork заявила, що відчула значне зниження активності з боку талановитих спеціалістів у регіоні, особливо в Україні. Upwork надає фінансову та іншу підтримку, включаючи оплату певних витрат для членів команди, які бажають переїхати з постраждалого регіону. Компанія також вже понесла або взяла на себе зобов’язання щодо інших незапланованих витрат у розмірі кількох мільйонів доларів, включаючи пожертвування у розмірі 1 мільйона доларів у Direct Relief International для полегшення гуманітарної кризи в Україні, та очікує на додаткові витрати в міру розвитку подій.

Ці непередбачені витрати, а також зниження активності талановитих фахівців у регіоні, вплинуть на фінансові результати Upwork за перший квартал і весь 2022 рік, включаючи виручку та скоригований прибуток до вирахування відсотків, податків, зносу та амортизації.

На фоні останніх новин акції Upwork знизилися на 7% до $20,22 на передринкових торгах.