огляд Homatics Dongle Q

Сьогодні у нас на огляді Homatics Dongle Q – мініатюрний HDMI-донгл, який пропонує доступ до всіх відомих онлайн-сервісів потокової передачі, а також має вбудований голосовий помічник із сумісністю з Google Assistant. Має ліцензію від Netflix та Amazon Prime Video. Пристрій адаптований для українського споживача, не потребує додаткових зусиль та часу на локалізацію. Для огляду HDMI-донгл наданий магазином PowerOn – на сайті tvfak.com.ua великий вибір приставок на Android, ресивери для супутникового та ефірного телебачення.

Розробником пристрою є відома компанія SEI Robotics. Це одним з найпередовіших постачальників технологій та рішень для операторів та брендів аудіо та відео. SEI Robotics інтегрувала Google Android TV та найпопулярніші OTT-платформи, включаючи NETFLIX, AMAZON Prime Video та SlingTV. SEI Robotics створює ПЗ для гігантів.

SEI Robotics

Інтернет-телебачення замість супутникового

У міру того, як зростав попит на телевізійний контент, шлях його доставки до кінцевого споживача істотно змінювався. Якщо нещодавно основними каналами доставки були супутникове та ефірне телебачення, то вже зараз пальму першості тримає потокове мовлення через інтернет. Виходить, що багато компаній перейшли від передачі телевізійного зображення до передачі даних.

Сучасне інтернет-телебачення не замикається лише трансляцією відомих телеканалів. Воно доповнюється контентом, доступним на стрімінгових сервісах. Якість програм часто вища, тому що вони можуть бути створені спеціально для цифрових екранів і не обмежені часовими рамками. Не дивно, що через інтернет телебачення контент поставляється з дуже популярними додатковими функціями. Підключення телевізора до Інтернету відкриває багато переваг, таких як:

 • можливість зупиняти пряму трансляцію,
 • дивитися передачі, які ви пропустили,
 • запускати їх на будь-якому пристрої.

Не кажучи вже про найпростіші функції – відтворення контенту з потокових платформ Netflix, Megogo. Oll.TV або просто відео з YouTube.

Homatics Dongle Q

Знайомтесь, Homatics Dongle Q

У кожному з цих випадків, звичайно, необхідно, щоб у користувача був пристрій, який підтримує ці послуги. У більшості випадків досить нових телевізорів Smart TV або різних приставок, які працюють в основному під керуванням Android TV. Однак досі існує безліч користувачів, чиї телевізори взагалі не підтримують цей функціонал. У нашій статті познайомимо вас із пристроєм, який здатний по-новому розкрити будь-який телевізор – Homatics Dongle Q.

Йтиметься про один дуже простий і невеликий пристрій, який називається Homatics Dongle Q. Приставка розмірами трохи більше флешки, працює під керуванням Android TV (версія 10), і єдина умова – щоб старий телевізор, з яким ми хочемо його використовувати, мав хоча б один вільний вхід HDMI.

Основні характеристики Homatics Dongle Q:

 • Чотирьохядерний процесор Cortex-A53 Amlogic S905Y2, який працює набагато швидше, ніж попереднє покоління.
 • 2 ГБ ОЗП та 8 ГБ пам’яті eMMC для блискавичної обробки даних.
 • Операційна система Android TV (ver. 10).
 • Роз’єм HDMI 2.1 та роз’єм живлення (micro USB).
 • Широкий спектр функцій, яких ваш телевізор ніколи раніше не зустрічав: Gogle Cast, Wi-Fi 2,4 та 5 ГГц, Dolby Audio, Bluetooth 4.2, підтримка відтворення до 4K UHD із частотою 60 кадрів за секунду.
Комплект поставки

Комплект поставки

До стандартної комплектації, крім самого пристрою Homatics Dongle Q, входить:

 • пульт дистанційного керування, який дозволить легко керувати пристроєм, не встаючи з дивана,
 • дві батареї ААА для тривалої роботи,
 • зовнішній блок живлення 5V/1A,
 • короткий посібник користувача, який допоможе вам розпочати роботу за лічені хвилини.

Ідеальний попутник

Часто, подорожуючи по роботі чи відпочинку, у вільний час виникає бажання подивитися улюблені телепередачі чи фільми. Підручний смартфон або планшет не завжди зручні, через невелику діагональ екрану. А ось Homatics Dongle Q буде доречним. Завдяки своїм габаритам та універсальності в підключення дана приставка може стати ідеальним супутником. Її легко підключити до телевізора в готелі, отримати доступ до контенту, що полюбився.

Окремо зупинимось на гнучкому з’єднанні пристрою з HDMI входом телевізора. Таке рішення має практичне підґрунтя. На відміну від інших стіків при такому підключенні наш пристрій не закриває сусідні роз’єми, залишаючи їх вільними. Також, бувають випадки, коли розташування телевізора не дозволяє підключити HDMI-донгли через перешкоди. А завдяки гнучкому з’єднанню такі перешкоди долаються.

Керування та налаштування Homatics Dongle Q

Для керування пристроєм пропонується комплектний пульт, адаптований під Android TV. Пульт дистанційного керування має невеликий розмір. На ньому вдало розташовані основні кнопки управління, включаючи клавіші швидкого доступу до Netflix, YouTube, Prime Video та Google Play. Також є кнопка голосового керування Google Assistant.

пульт Homatics Dongle Q

Голосове керування та Google Assistant

Пульт має вбудований мікрофон, який активується на кілька секунд під час натискання кнопки Google Assistant. Активний мікрофон завжди позначається червоним світлодіодом над кнопкою Google Assistant. Пульт д/к взаємодіє з пристроєм за допомогою Bluetooth, тому перед початковим налаштуванням він має бути сполучений з Homatics Dongle Q.

Використання голосового пошуку дозволяє, наприклад:

 • легко дізнатися, яка буде погода,
 • відрегулювати гучність,
 • знайти програми та відео на YouTube,
 • одразу ж запустити фільм із Netflix.

Звичайно, є можливість керувати іншими розумними пристроями в будинку, що підтримують Google Assistant.

Перший запуск

Після розпакування спочатку необхідно підключити зовнішній адаптер живлення до донгла, а потім сам пристрій до HDMI-входу телевізора. Також можливо організувати альтернативний шлях подачі живлення від USB роз’єму телевізору. Без живлення пристрій не працюватиме.

Підключення HDMI-донглу Homatics Dongle Q до телевізора за допомогою гнучкого з'єднання

Після запуску переходимо до початкового налаштування. Попередньо, необхідно виконати сполучення пульта дистанційного керування з пристроєм, підійшовши до нього ближче. Виробник рекомендує відстань близько 20 см, але може бути і більше. Сполучення виконується одночасним натисканням кнопок «Стрілка вліво» та «Додому», які утримуються доти, доки на пульті не загориться червоний світлодіод. Після цього ми можемо приступити до початкового налаштування.

вдале сполучення пульта дистанційного керування з пристроєм

При початковому налаштуванні необхідно встановити мову. Після встановлення мови пристрій запитає, чи хочемо ми перенести налаштування з телефону, чи ми можемо пропустити цю опцію. Відразу після цього донгл запропонував вручну підключитися до Wi-Fi, а потім увійти в обліковий запис Google або створити новий. Після всіх налаштувань на екрані з’явилося головне меню, і, таким чином, початкова установка була успішно завершена.

На головному екрані з’являються всі встановлені програми. Однак користувач також може додати власні програми, які він завантажує з магазину Google Play.

головний екран Homatics Dongle Q

Програми та додатки

Через те, що Homatics Dongle Q функціонує під керуванням Android, можна використовувати всі програми, призначені для цієї системи. Самі програми доступні в магазині Google Play. Однак важливо відзначити, що це система Android TV, а не класичний Android, до якого деякі користувачі звикли на своїх мобільних телефонах чи планшетах. Таким чином, доступні лише програми, що підтримують цю систему, розроблені спеціально для великих екранів.

Внутрішня пам’ять пристрою складає 8 Гб. Тим не менш, приблизно половина цієї пам’яті тільки реально доступна користувачам для встановлення програм із Google Play. Для звичайних користувачів цього має бути цілком достатньо, і встановлення більшої кількості програм на пристрій не викликає проблем.

Такі програми, як Netflix, Prime video або YouTube, вже встановлені і відразу доступні після початкового налаштування. У випадку Netflix слід зазначити, що ліцензія на пристрій надається безпосередньо оператором сервісу. Тому можна без проблем відтворювати відео в якості 4K.

додаток Київстар ТБ на Homatics Dongle Q

Багато інших програм можуть бути встановлені безпосередньо з магазину Google Play самим користувачем. Так ми протестували пристрій із сервісами Київстар ТБ, Megogo. Працюють і інші українські сервіси – Oll.TV, YouTV, тощо.

Oll.TV, YouTV, Megogo

Для перегляду альтернативних списків каналів використовували OTTplayer. Як здійснюється налаштування Ottplayer ми розповідали раніше. Усі вони працювали без будь-яких зависань чи нарікань. Реакція на перемикання каналів була досить швидкою.

Серед інших програм відзначимо YouTube, де відтворення відео у форматі 4K (3840×2160 px) пройшло без проблем. Однак для безперебійного відтворення, зрозуміло, вже потрібне швидке підключення до Інтернету.

Також можна використовувати плеєр KODI з усіма його додатковими можливостями для відтворення мультимедійного контенту.

Зрозуміло, що в магазині Google Play доступні не лише телевізійні програми. Ви можете встановити сотні інших додатків або ігор на пристрій. Багато з них знадобиться використання геймпада. Оскільки Homatics Dongle Q не має навіть одного USB-порту – потрібний бездротовий геймпад, який обмінюється даними через Bluetooth. Завдяки Bluetooth можна підключати й інші пристрої – бездротові навушники або колонки.

Обмін файлами по Wi-Fi

Для обміну файлами всередині Wi-Fi мережі можна використовувати програму WIRELESS FILE MANAGER. За її допомогою можна закинути в пам’ять приставки не тільки фото-, відео- або аудіоконтент, а й .apk файли для встановлення додатків.

Google Cast та відтворення мультимедійного контенту

Homatics Dongle Q також підтримує протокол Google Cast, який дозволяє дзеркально відображати екран смартфона, планшета чи ПК, а також відтворювати мультимедійний контент із цих пристроїв на телевізорі. На Homatics Dongle Q дзеркальне відображення екрана мобільного телефону також працює без проблем.

Google Cast

Такий підхід дозволяє легко переглядати фотографії, відео або слухати музику з мобільного телефону прямо на телевізорі. Все, що вам потрібно, це щоб пристрої були підключені до мережі WiFi та підтримували протокол Google Cast.

Тести продуктивності

Для оцінки продуктивності HDMI Dongle ознайомтеся з результатами тестів в 3DMark Ice Storm. Додаток 3DMark Ice Storm Unlimited забезпечує точний спосіб вимірювання продуктивності компонентів без вертикальної синхронізації, масштабування роздільної здатності дисплея та інших факторів операційної системи, що впливають на результат.

Висновки

Homatics Dongle Q – це невеликий пристрій, завдяки якому можна легко перетворити будь-який старий телевізор із HDMI-входом на розумний телевізор з усім, що до нього додається. Крім того, за допомогою донгла можна легко відтворювати контент із різних відеосерверів, таких як YouTube або інтернет-платформ Netflix, Megogo та інших. Не кажучи вже про перегляд телебачення завдяки програмам від численних операторів, які мають програми для Android.

Homatics Dongle Q також може відтворювати контент із домашнього NAS-сховища або дзеркалити екран мобільних пристроїв, а також керувати пристроями в будинку за допомогою Google Assistant.

Донгл працює з новими версіями Android. У поєднанні з цілком гідним апаратним забезпеченням це дозволяє швидко реагувати на додатки та плавно працювати всьому устрою.