Як робити професійні фотографії за допомогою iPhone

Камера iPhone XS має додаткові функції та покращує якість фотографій настільки, що ви навіть знайдете професійних фотографів, які використовують їх. Але які хитрощі знають професіонали щодо того, як використовувати iPhone для гарних фотографій? Ці поради щодо того, як робити професійні фотографії за допомогою iPhone, легко допоможуть вам зробити кращі знімки, які привернуть увагу.

1. Тримайте телефон правильно

Більшість людей не дуже замислюються про те, як вони тримають свій iPhone, що може призвести до розмитих фотографій. Ви можете отримати зображення, коли ваш палець закриває об’єктив, якщо ви не будете уважні. Витрачений час на те, щоб поставити iPhone у положення, надсилає повідомлення вашому мозку, що ви навмисно створюєте фотографію. Це сповільнює вас і змушує звертати увагу на деталі.

Правильний спосіб тримати iPhone у вертикальному положенні – це тримати його не домінуючою рукою. Просуньте один нижній кут телефону в м’язову область біля основи великого пальця. Нижня частина телефону може лежати у долоні. Пальці тримають один край, великий палець — інший. Ваш вказівний палець може додати стабільності, натиснувши на задню частину iPhone XS, доречі придбати його можна на цьому сайті.

Тепер покладіть цю руку на долоню іншої руки, і ваш великий палець може вільно натискати та керувати камерою. Тримайте лікті близько до тіла для кращої стабільності. Для горизонтального утримання потрібно притулити нижню частину телефону до мізинця (або мізинця та безіменного пальця). Великим пальцем щільно притримуйте верхній край.Покладіть цю руку на іншу руку та використовуйте домінуючий великий палець, щоб контролювати та натискати затвор.

2. Зафіксуйте експозицію

Починаючи з 11 іPhone (apptown.com.ua/product-category/iphone/iphone-11), телефон навчився автоматично вимірювати фотографію, щоб отримати правильну експозицію всього кадру. Функція HDR освітлює тіні та зменшує яскраві, розмиті відблиски, щоб розкрити деталі. Вам доведеться використовувати точковий замір, якщо ви хочете фотографію з художньою експозицією з чорними тінями чи яскраво-білими або якщо ви хочете зробити експозицію для чогось у тіні чи на тлі яскравого неба. Точковий замір працює разом із точковим фокусуванням. Місце, де ви торкаєтеся, щоб сфокусувати камеру iPhone, також визначатиме експозицію. Простий спосіб зробити експозицію для об’єкта, на якому ви фокусуєтеся, – скористатися повзунком із сонечком поруч із полем фокусування. Перетягніть сонце вгору, щоб зробити фотографію світлішою, і вниз, щоб зробити її темнішою. Але що, якщо ви хочете, щоб камера фокусувалася на одній ділянці, а експонувала на іншій? Використовуйте компенсацію експозиції в прихованому меню. Проведіть пальцем угору по фотографії, щоб відкрити приховані значки, і торкніться значка +/-. Посуньте до +2 ступенів для світлішого та до -2 ступенів для темнішого.

3. Зафіксуйте фокус/Ручне фокусування

Тепер, коли ви міцно тримаєте телефон, ви можете працювати над отриманням ідеального фокусу на фотографії. Ваш iPhone автоматично шукатиме рамку та вибиратиме місце для фокусування — зазвичай на найближчому чи найяскравішому об’єкті або в центрі фотографії. Але розміщення об’єкта не по центру зазвичай є цікавішою та кращою композицією. Вам потрібно буде сфокусуватися на головному об’єкті, торкнувшись його.Над новим місцем з’являється жовта рамка. Якщо ви тримаєте палець у цій точці, відображається жовтий банер AE/AF Lock (блокування автоматичної експозиції/автофокусування). Увімкнувши блокування AE/AF, ви можете рухати камеру вбік, щоб змінити композицію кадру та зробити кілька фотографій, не змінюючи фокус iPhone. Будьте обережні, щоб не наближати або віддаляти камеру від об’єкта, інакше ви можете втратити фокус. Торкніться в іншому місці екрана, щоб скасувати експозицію та фокус.