Комахи в будинку - як з ними боротися?

Ви помітили, що у вашому будинку завелися комахи? Не чекайте, поки проблема посилиться, а якомога швидше прийміть заходи для їх усунення. Дізнайтеся, як ефективно боротися з комахами.

З наближенням весни і літа двері і широко відкриті вікна наших осель створюють справжній рай для комах, тим самим запрошуючи непроханих гостей. Найбільше занепокоєння завдають літаючі комахи, але не меншу неприємність доставляють і ті, що повзають.

Хоча комарі турбують нас тільки влітку, деякі комахи, як-от таргани, клопи та блохи, можуть створювати проблеми в будь-яку пору року. Здаються маленькими і непомітними, ці істоти насправді можуть завдати великої шкоди.

Залежно від виду вони можуть забруднювати їжу, переносити небезпечні для здоров’я захворювання. Зазвичай вони дуже швидко розмножуються і поширюються по всьому будинку. Недооцінка ворога може обійтися вам дуже дорого — вам не тільки доведеться дезінфікувати весь дім, а іноді й утилізувати заражені продукти та предмети, пошкоджені шкідником.

Позбавляємося від постільних клопів

Постільні клопи — це маленькі, непомітні комахи, які можуть завдати великої шкоди, особливо якщо йдеться про наше здоров’я. Найпростіший спосіб позбутися клопів — замовити послугу https://www.orkin.com.ua/home-services/disinsection/znyshhennya-klopiv/. Зазвичай ми не знаємо, звідки вони беруться, але коли вони з’являються, то приносять багато незручностей, і боротьба з ними може бути довгою і безрезультатною.

На перший погляд постільні клопи оманливо схожі на яблучне насіння. У нашому будинку рідко можна чітко визначити, звідки вони взялися, але ми можемо заздалегідь припустити, що ми їх звідкись принесли. Клопи можуть бути практично скрізь — у готелі, театрі та навіть у громадському транспорті. Досить непомітно покласти їх у кишеню або сумочку, і проблема готова.  

постільний клоп

Як розпізнати, що вас вкусив клоп?

Ось деякі характерні ознаки укусів постільних клопів:

  • вони не болючі — укус постільного клопа не завдає болю, бо паразит під час укусу впорскує в кров анестезуючу речовину,
  • слід від укусу зазвичай має вигляд піднятої, почервонілої припухлості,
  • навколо сліду укусу може з’явитися еритема,
  • рідко бувають ізольованими, частіше в групах,
  • місця укусу сверблять.

Клопи кусають відкриті ділянки шкіри — живіт, шию, плечі, руки, кисті, спину і груди.

Домашні засоби боротьби з постільними клопами зазвичай не дуже ефективні, тому необхідне втручання фахівця з боротьби з постільними клопами. В іншому разі вам доведеться позбутися постільної білизни, улюблених меблів і, в крайньому разі, переїхати.

Блохи в будинку: як позбутися?

Якщо у вас є домашні тварини, то тільки через деякий час ви зрозумієте, що ваша кішка або собака принесла в будинок блох. Ви одягаєте нашийник на свого вихованця або посипаєте йому шию, а блохи тікають.

Через деякий час на ногах і руках можуть з’явитися невеликі червоні червоні блошині укуси. Тоді ви шукаєте рішення, як позбутися бліх за допомогою домашніх засобів. Якщо вони не допомагають, ви шукаєте перевірені рішення, щоб позбутися бліх. Найефективніше — залучити фахівців із https://www.orkin.com.ua/home-services/disinsection/znyshhennya-blih/. Самостійна боротьба також можлива, але вона буде не така ефективна.

Укуси бліх зазвичай являють собою невеликі червоні плями, що нагадують укус комара, але вони не викликають набрякання. Почервонілі ділянки спричиняють свербіж, який може сильно дратувати людей із чутливою шкірою. У людей, які страждають на алергію, свербіж може зберігатися до п’яти днів після укусу.

Як розпізнати, що у собаки або кішки є блохи?

Домашні тварини зазвичай проявляють ознаки дискомфорту, коли блохи присутні на їхньому тілі. Часті покусування і чухання лап, живота або задніх кінцівок вашого вихованця можуть вказувати на зараження паразитами.

Досить універсальний метод боротьби з цими комахами — помістити тварину в миску з водою, блохи попрямують до хвоста в пошуках укриття від утоплення. Тоді ви зможете позбутися їх швидким і неінвазивним способом.

Якщо у вас є собака, варто обшукати місця, де він спить, їсть або спілкується з людьми, тому що в них можуть міститися яйця та личинки бліх, які слід негайно видалити. Якщо у вас кішка, варто обшукати всі меблі та шафи, де відпочиває тварина.

Ключем до позбавлення від бліх у вашому будинку або квартирі є регулярний і частий огляд цих місць.

Таргани в будинку — як їх ефективно позбутися?

Таргани викликають загальну огиду і гидливість. Одні бояться їх, інші просто відчувають до них огиду. Безсумнівно, таргани в будинку — це небажані паразити, яких необхідно знищити якомога швидше. Найефективнішим способом боротьби з тарганами є дезінсекція — https://www.orkin.com.ua/home-services/disinsection/znyshhennya-targaniv/, що проводиться професійною компанією.

Якщо ви не маєте справу з нашестям комах, ви можете спробувати боротися з ними самостійно. Існує кілька домашніх засобів боротьби з тарганами.

Таргани в будинку

Звідки беруться таргани в будинку?

Таргани люблять теплі та вологі місця. Вони часто мешкають у таких місцях, як лікарні, склади, ресторани та інші заклади громадського харчування, а також на кухнях у будинках. Їх може приваблювати бруд і безлад.

Вони харчуються тим, що їдять люди, тому хлібні крихти, м’ясо, овочі, фрукти та залишки їжі, що лежать зверху, можуть слугувати для них магнітом. Поява тарганів у певному місці свідчить про поганий санітарний стан об’єкта і привертає до його закриття.

Також таргани можуть переносити хвороби. Як показали проведені на сьогодні дослідження, на кожному окремому таргані перебуває близько 80 патогенних мікроорганізмів. Які хвороби можуть викликати таргани? Серед найпоширеніших захворювань — туберкульоз, чума і холера, а також харчові отруєння. Таргани також є носіями грибків, найпростіших і вірусів.

Як запобігти розмноженню комах у вашому домі?

Кажуть, що профілактика краща, ніж лікування. У даному випадку справа йде інакше. Вам не доведеться стикатися з комахами, якщо вони не з’являться у вашому будинку. Клопи особливо люблять брудні та загазовані місця, тому так важливо підтримувати чистоту в будинку. Відро, повне сміття, і залишки їжі на столі — справжня спокуса для комах.

Щоб запобігти проникненню паразитів у ваш дім, непогано встановити на вікнах москітні сітки. Сітка на вікні забезпечує ефективний захист від мух і комарів. Комах, що літають, також можуть відлякувати деякі рослини, а також ароматичні олії на їхній основі. Добре допомагають лаванда, базилік і м’ята.

У разі появи комах насамперед необхідно використовувати екологічні пастки для спостереження і вилову комах, що літають і повзають. Тільки коли ці методи не допомагають, потрібно вживати радикальніших заходів і купувати інсектицидні препарати, туманоутворювач або інсектицидну лампу.