Що таке кіста зуба

Кіста зуба – це доброякісне новоутворення у верхній частині зубного кореня. Пухлина діаметром від пів сантиметра до трьох сантиметрів виникає у щелепі як природна реакція організму на запалення в зубній тканині. Щільна оболонка ізолює вражені клітини від здорових, таким чином запобігаючи поширенню інфекції в ротовій порожнині. Це провокує сильний біль в яснах, їх почервоніння та припухлість. В ураженій ділянці з’являються гнійні виділення, а зуб може стати темнішим.

Кіста зуба може з часом перерости у злоякісну пухлину. Тому захворювання необхідно лікувати, не відкладаючи на потім. З будь-якими стоматологічними проблемами впораються досвідчені лікарі київської клініки White Clinic. Зверніть увагу: народні засоби не допоможуть усунути кісту зуба. У разі виникнення захворювання необхідно звернутися до фахівця!

Причини появи

Кіста зуба може з’явитися у людей з ослабленим імунітетом, внаслідок затяжного стресу, перевтоми та хронічних хвороб. Крім того, появу ущільнень провокують різноманітні захворювання носа та горла. Інфекція заноситься кровотоком, утворюючи осередок запалення. Від цієї неприємності не застраховані ні дорослі, ні діти. Буває, що кіста утворюється в місці прорізування молочних та постійних зубів, в тому числі зуба мудрості.

Активну життєдіяльність хвороботворних бактерій у закритому зубному просторі провокують багато факторів. Лікарі виділяють такі поширені причини виникнення кістозного новоутворення:

  • несвоєчасне лікування карієсу, періодонтиту та пародонтозу;
  • неправильне лікування карієсу, періодонтиту та пародонтозу;
  • ускладнення після пломбування чи імплантації зубів;
  • запальні процеси під коронкою, що поширилися на прилеглі тканини;
  • пульпіт;
  • переломи щелепи;
  • ГРВІ та грип, що спричинили ускладнення;
  • захворювання носа та горла, включаючи риніт, тонзиліт та гайморит.

Точне визначення причин появи кісти зуба допомагає призначити ефективне лікування захворювання. Якщо пухлина розірветься, гній може потрапити в м’які тканини, розташовані в шиї та обличчі, і навіть в кровоносну систему.

Найпоширеніші способи лікування

Сучасні стоматологи лікують кісту зуба терапевтичними, хірургічними чи консервативними методами.

Терапевтичне лікування стає можливим на ранніх стадіях виявлення захворювання. Ця методика передбачає медикаментозний вплив на новоутворення без видалення зуба. Лікар розсвердлює канал зуба, промиває його антисептичними розчинами, вводить речовини, що сприяють швидшому загоєнню та наростанню тканин на місці ураження.

Під час консервативного лікування стоматолог розкриває та очищає канал зуба, після чого вводить антибіотик та речовину, що руйнує капсулу кісти. Отвір, що утворився, лікар заповнює пастою для відновлення кісткової тканини.

Хірургічний метод практикують, якщо консервативне лікування виявилося безрезультатним. Під час процедури видаляється кіста та частина кореня зуба.

Зуб видаляють у крайньому разі – лише у випадку неефективності всіх попередніх методів.