Створення сітки PBN

Створення сітки PBN: як перевірити домени?

Сітка сателітів є одним з досить ефективних методів просування та нарощування якісної маси посилань. Вона позбавляє необхідності витрачати дорогоцінний час на пошук надійних трастових ресурсів, а також унеможливлює ризики, пов’язані з погіршенням якості таких джерел.

Але не все так просто. Поетапне створення ПБН включає безліч нюансів, яким варто приділити особливу увагу. Перевірка доменів є одним із них. Щоб сітка була дійсно ефективною, необхідно використовувати лише якісні складові. Розглянемо основні критерії їхнього вибору.

Історія інтернет-ресурсу

Перед тим, як використовувати домен для побудови ПБН, необхідно перевірити, наскільки він «чистий». Дізнатися про це можна з історії інтернет-ресурсу, яку можна відкрити через різні програми. Основним із них є Web Archive. Сервіс дозволяє дізнатися, чи був тут контент забороненого типу, а також інші важливі характеристики.

З його допомогою також можна перевірити наявність статей, мова яких не збігається з регіоном просування. Крім Web Archive, необхідно використовувати програми, що дозволяють повністю простежити структуру інтернет-ресурсу, а також визначити наявність спамного контенту в історії.

Основні метрики

У кожному випадку фахівець оцінює сайт за індивідуальними показниками. Але є кілька універсальних метрик, які використовуються під час аналізу найчастіше. До них відносяться:

  • кількість сторінок;
  • наявність органічного трафіку;
  • кількість унікальних донорів та беклінків;
  • SZ SpamZilla.

Досвідчені веб-майстри також орієнтуються на DR та UR, Ahrefs Rank та DA та PA Moz. Зазначені параметри дозволяють створити цільну характеристику інтернет-ресурсу та зробити висновок про його надійність. Особливо важливо це для фахівців, які вирішили розвивати інтернет-ресурси з нуля.

Посилальна маса

Ще одним важливим критерієм відбору доменів для сітки PBN є якість зворотних посилань. У більшості випадків хороші посилання профілі здатні перекрити навіть погану історію домену. Деякі фахівці вважають такий ризик виправданим та поступово відновлюють репутацію. Але є і зворотний бік. Не можна фокусуватися лише на кількості посилань. Значення має динаміка профілю. Якщо вона прагнула вниз без покращень, то від реєстрації такого інтернет-ресурсу краще відмовитись.

Індексація сторінок

Підшукуючи підходящі домени для ПБН, необхідно враховувати фактор індексації. Ідеальним варіантом у цьому випадку стане покинутий домен, який не зник із видачі. Пошуковики не завжди встигають своєчасно блокувати ресурси, тому оптимізатори мають всі шанси спіймати вдалий майданчик. Відновлення такого домену буде набагато простіше. Якщо сторінка вже не індексується, то над поверненням колишнього статусу доведеться серйозно попрацювати.

Історія власників (WHOIS)

Важливим аспектом перевірки домену є кількість власників. Перевірити показник можна за допомогою різних програм. Наприклад, DomainTools або WhoisHistory. Через послуги можна перевірити кількість реєстрації, які відповідно означають зміну керівництва. Якщо інтернет-ресурс показує більше 10-15 реєстрацій, варто задуматися про його благонадійність.

Крім зазначених критеріїв, необхідно перевіряти ще кілька важливих характеристик. Це все забирає багато часу та сил, тому найкращим рішенням стане звернення до професіоналів. Кваліфіковані СЕО-фахівці зможуть ретельно перевірити домени та підібрати лише найкращі з них. В результаті можна отримати ефективну та надійну мережу PBN, яка дасть перші результати за короткий термін.