Anonymous

Відома міжнародна спільнота активістів та хактивістів Anonymous опублікувала «прес-реліз» 20 березня. Anonymous закликає всі компанії, які все ще працюють у Росії, піти з цього ринку.

Ви сплачуєте податки до бюджету злочинного кремлівського режиму: Вийдіть з ринку Росії! Ми даємо вам 48 годин на роздуми та вихід з Росії. Інакше ви потрапите під наш приціл»

— йдеться у заяві групи.

Anonymous — відома глобальна децентралізована група інтернет-активістів, бере активну участь в акціях проти режиму Володимира Путіна з початку російського військового вторгнення в Україну. Хакери, пов’язані з Anonymous, атакували бази даних російських урядових сайтів, служб, компаній та олігархів.

Харчові компанії стали мішенню Anonymous

На графіку, прикріпленому до повідомлення, зображені логотипи десятків компаній, які ще присутні у Росії, виробляючи чи продаючи там свою продукцію.

Харчові компанії стали мішенню Anonymous

Такі компанії, як:

  • General Mills,
  • Subway,
  • Burger King,
  • Mondelez,
  • Danone,
  • Nestle,
  • Dunkin Donuts,
  • мережа піцерій Papa John’s

«представляють» у цій групі харчову промисловість та громадське харчування.

Nestle під тиском української влади

Швейцарська компанія Nestle перебуває під великим тиском через своє рішення залишитися у Росії.

Минулого тижня прем’єр-міністр України повідомив у Twitter, що він розмовляв із генеральним директором компанії Nestle. Проте політик не зміг переконати представника компанії втекти з російського ринку.

9 березня найбільша у світі продовольча група оголосила про зупинення всіх капіталовкладень та рекламної діяльності в Росії. Проте, Nestle продовжить постачати основні продукти харчування жителям країни, повідомляє Reuters.

За даними Business Insider, компанія Nestle призупинила постачання в Росію кави Nespresso та води San Pellegrino, але продовжує постачати населення товарами першої необхідності, такими як дитяче харчування та корм для домашніх тварин. У 2021 році виторг групи компаній Nestle в Росії склав 1,8 мільярда доларів, або близько 2 відсотків від загальної виручки Nestle. Компанія має шість заводів та понад 7 000 співробітників у країні.

Компанія Subway, незважаючи на те, що на неї чинився тиск із вимогою закрити свою діяльність у Росії, продовжує працювати в цих країнах. Чому? Коли компанія перебуває у незалежній власності, рішення щодо прості, але коли вона працює за франшизою, все стає складніше.

Як пояснила компанія у своїй заяві, Subway виступає на боці України, але не може припинити свою діяльність у Росії.

«Наші думки – з народом України, і ми маємо намір підтримувати тих, хто постраждав від трагічних подій у регіоні».

— йдеться у заяві.