Найкращі розвиваючі ігри для школярів

Світ дитячих ігор дуже різноманітний. Та серед них обов’язково мають бути забави для розвитку, які допомагають набувати необхідних за віком вмінь та навичок. Діти зазвичай мають надмірну енергію, а задача дорослих — направити її в потрібне русло. Правильно підібрані розвиваючі ігри допомагають емоційно розряджатися дитині та в жартівливій формі здобувати новий досвід.

Діджитал всесвіт

Сучасне покоління дітей змалку звикає до тісного контакту з новітніми технологіями. Батьки часто побоюються гаджетів, втім смартфон чи планшет можуть приносити користь, якщо встановити для дитини розвиваючі додатки. Для українського школяра можуть знадобитися такі ігри:

  • Українська абетка для дітей — вивчення перших букв та слів.
  • Веселі тварини — озвучка, де живуть, як виглядають.
  • Намбі — арифметика для дошкільнят з цікавими героями.
  • Хто в горах — знайомство з природою.
  • City Bus — рухаємося по місту.
  • Всяка музяка — караоке з народними піснями.
  • Ігри, що спонукають робити добрі справи.

Такі розробки цікаві й безпечні для дітей. Батьки можуть встановити контроль, що дозволяє обмежити тривалість гри. При цьому дитина відволічеться і проведе час з користю.

Ігри на логіку

Одним із важливих аспектів розвитку дитини є логічне мислення, щоб орієнтуватися в житті, вміти відстоювати власну думку, пояснювати природні явища. Наприклад, можна розсипати сірники і запропонувати дітям зібрати з паличок тварину чи предмет. Або домалювати незавершені геометричні фігури. Такі легкі задачі розвивають память, фантазію та інтуїцію. 

Розвиток спритності 

Вміння швидко та своєчасно реагувати важливе в житті кожної людини. Над його розвитком слід працювати з дитинства. Краще це робити мовою дитини — в ігровій формі. Тут добре спрацює формат змагань. Наприклад, запропонувати дітям зав’язати вузлики на час. Така гра не тільки розвиває моторику, а вчить перемагати і програвати.

Фізична витривалість

Дитячою енергійністю можна лиш захоплюватися. Тому будь-яка активна гра знаходить свій відгук. Спортивні заняття надважливі для школярів, особливо після уроків за партою. Варіантів може бути безліч: руханка, прогулянка на свіжому повітрі, присідання чи різноманітні активні ігри. Адже важливо розвиватися не тільки розумом, а й тілом.

Творчі задатки

Дитину не треба просити чи примушувати, коли мова йде про улюблене заняття. Когось приваблює малювання, спів чи танці. Хтось читає книжки та ходить на бокс. Це важливий момент — підтримувати інтереси школяра. Слід пам’ятати — серед різноманіття ігор, уроків та занять, дитині для здорового розвитку потрібен відпочинок.