настільні ігри для дорослих

Чи так настільні ігри корисні? Чи потрібно грати в них щодня? Чи можуть настілки завдати шкоди? Відповіді на ці та інші питання намагатимемося знайти в цій статті.

Ми не будемо обговорювати користь ігор для дітей. Тут все зрозуміло: довгий час дитина пізнає та вивчає світ через гру. Це найпростіша, найдоступніша і найцікавіша форма навчання. Граючи, діти розвивають моторику рук, логіку, мислення, пам’ять та багато іншого. Поговоримо про вплив настільних ігор на дорослих.

Позитивні сторони настільних ігор

Плюси настільних ігор очевидні:

1. Вирішивши пограти в настільні ігри для дорослих, ми зазвичай дзвонимо або пишемо друзям, збираємо сім’ю за столом. Звідси випливає перший помітний плюс настілок – зближення і об’єднання.

2. У процесі гри ми переживаємо широкий спектр емоцій. Занурення у процес, прорахунок ходів, азарт у спробі обіграти сусіда, радісне хвилювання перед перемогою, перемога чи програш. І все це за 30-хвилинну партію. Справжні емоційні гойдалки (у хорошому сенсі). Так можна навчитися контролювати свої емоції та програвати без істерик. Перемога дісталася іншому? Ну і гаразд, не треба звинувачувати у програші всіх навколо, включаючи саме життя.

3. Такі ігри, які вчать працювати у команді, називаються «корпоративними». Грати команди можуть один проти одного або проти гри. З їх допомогою можна навчитися чути один одного, відступити від егоїзму та приймати рішення спільно. Вміння хоча б іноді діяти на користь інших корисна якість.

4. Веселі настільні ігри – чудовий спосіб «врятувати» вечірку. Гості занудьгували та залипли в екранах телефонів? Треба щось робити! Швидше діставайте з шухляди настільну гру з простими правилами і веселіться. Головне, щоб це було не щось нудне та довге. Беріть гру на швидкість і реакцію – не помилитеся.

Навіть якщо ви давно вже не діти, все одно отримаєте трішки користі від настільних ігор. Стали все забувати? Ігри на пам’ять (наприклад, «мемо») – ваш порятунок. Пальці працюють лише з клавіатурою, а коли потрібно щось писати від руки, то відчувається дискомфорт? Потрібно тренувати дрібну моторику. Пересувайте фішки по полю, хапайте карти або плескайте по них, ліпіть слова із пластиліну тощо.

Настільні ігри: в чому шкода?

З користю начебто все зрозуміло. Вона точно є. А чи шкодять настільні ігри? Розбираймось.

Удар по гаманцю? Може бути. Дивлячись, до яких настілок у вас лежить душа. Звичайно, великі та дорогі стратегічні ігри. Але ви подумайте, скільки років вас радуватиме ця настілка? Невже це не варте своїх грошей?

Сварки під час гри. Так, таке трапляється. А чому? Причин кілька: погано вивчили правила, не вмієте домовлятися, хтось шахраює тощо. Будь-якої сварки можна уникнути. Просто потрібно уважно вивчити правила та грати чесно.

Образа через програш. Та гаразд вам, наступного разу перемога буде за вами. 

Ось така сумнівна «шкода» вийшла. Грати в настільні ігри чи ні – вирішувати вам. 

Джерело: сайт rozum.com.ua