Що робити, якщо замерзли замки в машині

Така проблема спіткає кожного водія хоча б раз. Для замерзання замків навіть не потрібен сильний мороз. При перепадах температури від + до -, коли все навколо тане, а потім замерзає частіше замерзають замки в авто. Вирішити проблему можна вже коли вона трапилась, але краще заздалегідь потурбуватись про те, щоб замки не замерзали.

Як відкрити замерзле авто

Якщо мороз не сильний, впоратись з замками можна без спеціальних засобів. Це так само просто, як отримати бездепозитні бонуси за реєстрацію та витратити їх. Якщо мороз не більше за -3 °C можна просто спробувати подуть на замок. Складіть долоні, піднесіть їх до дверцят та подмухайте. Тепле повітря здатне вирішити проблему за кілька секунд.

Замість того, щоб відігрівати замок, можна спробувати нагріти ключ. Потримайте його с півхвилинки над запальничкою та швидко вставте в замок. Після цього зачекайте ще 10-15 секунд, а потім обережно проверніть ключ. Якщо замок не піддається, не потрібно прикладати силу, бо можна сильно пошкодити його.

Для цієї ж мети можна використати й прикурювач. Якщо поряд є інші автівки, нагрійте прикурювач до червоного та притуліть на пів хвилинки до металевої частини замку. Але не притискайте, щоб не пошкодити хромоване покриття.

Якщо мороз досить сильний, перевищує -10 °C та попередні заходи не діють, можна:

  • аккуратно полити на замок гарячою водою. Важливо після цієї маніпуляції насухо витерти дверцята, щоб вода не намерзла ще більше;
  • залийте в механізм замку медичний спирт за допомогою шприца;
  • використовуйте спеціальні рідини для розморожування.

Існують також брелоки для розморожування, які розігрівають ключ. Водію потрібно включити брелок та вставити ключ в замок. За кілька хвилин розігрітий ключ передасть тепло до механізмів замка та вони размерзнуться.

Ні в якому разі не використовуйте викрутки чи силові методи для відкриття замків. Так ви скоріше зламаєте їх, аніж впораєтесь із проблемою. Також не потрібно використовувати рідини з гасом, адже вони містять вологу, що потім замерзне.

Як попередити замерзання замків

Як попередити замерзання замків

Не забувайте, що центральний замок може не відкриватись не тільки через замерзлі дверцята, а й через сівший аккумулятор. В морозну пору краще виймати його з авто на ніч, а тим більше, якщо не плануєте користуватись автомобілем кілька днів.

Якщо в машині є центральний замок, можна спробувати не тільки водійські дверцята, а й пасажирські. Можливо на них замки не замерзли та буде легше відкрити саме їх. Якщо вдалося, не намагайтесь відразу відкривати водійські дверцята та тим більше не застосовуйте для цього силу. Заведіть автівку, нехай вона добре прогріється.

Щоб попередити замерзання замків, їх потрібно змащувати спеціальною автохімією. Вона допомагає не тільки відкривати замерзлі замки, а й попереджає утворенню льоду в середині них. Обробляти потрібно після миття автівки. Не зайвою буде обробка при зміні погоди з дощової на морозну. Балончику вистачить на всю зиму, тож не економте на власному комфорті, адже стояти під машиною на морозі вкрай дискомфортно.