M2 Macbook Air — що краще оновити до 16 ГБ оперативної пам’яті чи 512 ГБ SSD?

Серед користувачів макбуків активно обговорюється питання, якщо оновити пам’ять,  однак потрібно вибрати лише один із варіантів, чи варто оновлювати до 16 ГБ оперативної пам’яті чи SSD до 512 ГБ?

Що ж, давайте досліджувати. Базової моделі M2 Macbook Air буде достатньо для більшості звичайних користувачів. Цей комп’ютер, зокрема базова модель, викликав стільки ненависті на YouTube та інших платформах, тому багато рецензентів кидали абсолютно нереалістичні тести на цю машину та обурювалися, коли вона не працювала так само, як топовий MacBook Pro. M2 Macbook air НЕ професійний пристрій, звичайний і простий. Це повсякденний Mac для звичайних користувачів, і як такий, це фантастична маленька машина, на якій працювати чудово, і вона точно виглядає як сучасна техніка.

Зважаючи на це, є група користувачів, які вважають, що їм потрібно трохи покращити, трохи збільшити специфікації в порівнянні з базовою моделлю з різних причин, але їхній бюджет дозволить їм лише одну з цих оптимізації. Оновлення коштує недешево, як оновлення оперативної пам’яті, так і оновлення SSD коштують 200 доларів за штуку. З цієї причини найбільш поширеним питанням у коментарях було «чи оновити оперативну пам’ять з 8 до 16 ГБ, чи краще пам’яті оновити SSD з 256 ГБ до 512 ГБ»?

Навіщо оновлювати?

Гадаю, перше запитання, яке ви повинні задати собі, це чому ви хочете це оновлення, тому що я відчуваю, що багато людей вважають, що їм це оновлення потрібне, ґрунтуючись на всіх ажіотажних відео, які розповідають їм, що базова модель — мотлох. Повірте мені, це не так. Це ідеальний пристрій для повсякденних комп’ютерних завдань. Але давайте не будемо на цьому зупинятися. Тож припустимо, що ви один із тих користувачів, які часто виконують багато завдань, використовуючи програми, що потребують ресурсів, і ви відчуваєте, що машина сповільнюється, коли у вас запущено забагато процесів. Що найкраще зробити? Перш ніж детальніше розглянути питання про те, чи варто оновлювати оперативну пам’ять чи SSD, давайте розглянемо альтернативні варіанти. Доречі, тут можна ознайомитись про оновлення лінійки мак.

Можливо, вам краще підійде інша машина

Причина, чому я кажу це, полягає в тому, що оновлення M2 Mac може бути не найкращим варіантом для вас. Наприклад, якщо причина, з якої ви хочете оновити свою машину, полягає в тому, що ви намагаєтеся використовувати її як основний комп’ютер для редагування відео, або в інших випадках використання, які належать до категорії «професіонали», я б порадив не оновлювати цей M2 Macbook Air , а натомість вибрати Macbook Pro. Оновлення вашої машини до 16 ГБ оперативної пам’яті або 512 ГБ пам’яті все одно не дасть вам того, що вам потрібно в цих сценаріях, і якщо ви оновите її далі, з точки зору ціни, ви потрапите на територію Macbook Pro.І я маю на увазі 14-дюймовий Macbook Pro M1, а не 13-дюймовий M2. Чесно кажучи, я навіть не знаю, чому ця машина досі у вас, якщо вам ДІЙСНО не подобається та сенсорна панель. Модель накопичувача на 512 ГБ коштує так само, як і модель M2 Air на 512 ГБ, але Air набагато тонший, має більший дисплей, тонші рамки, акумулятор приблизно такий самий, і в більшості ситуацій він так само швидкий, тому я не вважайю 13-дюймовий Macbook Pro справжньою моделлю Pro.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете використовувати свій M2 air переважно для професійних програм, вам знадобиться 10-ядерна модель і принаймні 16 ГБ оперативної пам’яті. 10-ядерна модель поставляється зі стандартною пам’яттю 512 ГБ, тож це плюс, але зараз ми дивимось на ціну в 1700 доларів США. Це «лише» 300 доларів від 14-дюймового M1 Macbook Pro, і якщо ви оновите Air до 24 ГБ, різниця в ціні зникне, але M1 Macbook pro набагато кращий майже в усіх відношеннях. Він має 16-ядерний графічний процесор, кращі динаміки, кращі мікрофони, більший акумулятор, активне охолодження, чудовий дисплей XDR з рідкою сітківкою та всі необхідні порти, включаючи 3 порти Thunderbolt 4, що означає, що ви можете підключити більше ніж один монітор, на відміну від M2 Macbook air, який має лише два порти Thunderbolt 3. Тому, на мою скромну думку, вибір M2 Macbook Air не має сенсу, і вам було б набагато краще придбати професіональну техніку.