мобільні дані

Коли мова заходить про перегляд аудіо або відео на мобільному пристрої, перед вами може стати вибір, як зробити: транслювати або завантажити. Але вибір варіанта може бути не таким очевидним, як здається, залежно від того, як ви збираєтеся використати контент і коли.

Щоб допомогти вам прийняти рішення про витрати мобільних даних на потокову передачу, популярні ігри або завантаження, ось кілька важливих моментів, які слід розглянути. Зверніть увагу на:

  • Функціонал доступних варіантів;
  • обсяг даних, що передаються;
  • використання файлу.

Завантаження та потокове мовлення функціонально однакові

І потокова передача, і завантаження мають на увазі відправлення файлу на пристрій. Ключова відмінність у тому, що потоковий файл просто відтворюється у міру його надходження, тоді як завантажений файл зберігається у пам’яті. Обидва процеси включають акт завантаження, але тільки в одному випадку на пристрої залишається копія, до якої можна звернутися будь-коли без необхідності повторного отримання (або завантаження) даних.

Якщо ви звертаєтесь до завантаженого файлу пізніше, вам не доведеться використовувати більше мобільних даних для його відтворення. Однак якщо ви вирішите відтворити файл у потоковому режимі, вам доведеться завантажити інформацію знову (і знову щоразу, коли ви вирішите отримати доступ до неї).

Обсяг переданих даних (як правило) однаковий

Ще одна річ, яку вам потрібно зрозуміти, — це те, що розмір самого файлу часто однаковий незалежно від того, чи ви передаєте його потоковим способом або завантажуєте, якщо він пропонується з однаковим рівнем якості для обох варіантів. Наприклад, якщо розмір MP3-файлу пісні становить 3,5 МБ, цей факт не змінюється незалежно від того, ви завантажуєте його або транслюєте.

Однак, деякі опції можуть відрізнятися в залежності від доступної якості. Якщо у вас є можливість транслювати відео на 480p, але ви можете завантажити його на 720p, файл 720p буде більше, ніж 480p. Це означає, що для завантаження файлу 720p потрібно більше даних, ніж потокової передачі версії 480p.

Крім того, деякі служби потокового мовлення, наприклад Netflix, пропонують можливість регулювати параметри використання даних, дозволяючи вам вибрати нижчу роздільну здатність для економії даних.

Передбачуване використання файлу

Оскільки багато факторів схожі, вибір між потоковим або завантаження файлу повинен ґрунтуватися на тому, як ви хочете його використовувати.

Якщо є конкретна пісня, яку ви любите, і ви можете уявити, що слухаєте її кожен день, то завантаження файлу – найкращий варіант. Вибираючи завантаження MP3 в пам’ять пристрою за допомогою програми для завантаження музики, ви використовуєте дані під час початкового завантаження. Потім, якщо ви захочете прослухати пісню, ви можете отримати доступ до неї з пам’яті вашого пристрою. Ви використовуєте дані лише один раз і можете відтворювати пісню необмежену кількість разів.

Такий підхід також потрібний, якщо ви хочете отримати доступ до файлу в той час, коли у вас немає підключення до Інтернету, оскільки ви не можете транслювати музику або відео без активного з’єднання.

Однак якщо ви не зацікавлені в тому, щоб використовувати файл більш ніж один раз, краще скористатися потоковою передачею. На відміну від завантаження, потокова передача не поміщає файл на згадку про ваш пристрій. Це означає, що ви можете насолоджуватися піснею або відео та не втрачати обсяг пам’яті. Це особливо ідеально, якщо ви перебуваєте в зоні з сильним сигналом і хочете отримати доступ до інформації негайно.

Слідкуйте за своїми даними

Хоча це може здатися великою кількістю аналізу для вибору між потоковою передачею або завантаженням файлу, якщо ви використовуєте пристрій з обмеженим тарифним планом, це може бути важливою міркою. Отже, перегляньте розмір файлу та подумайте, як ви збираєтеся його використовувати. Потім ви зможете зробити вибір, виходячи з того, що вам краще.