Як державні установи здійснюють закупівлі?

Кожного разу, коли замовник здійснює державну закупівлю, це називається публічною закупівлею. Проведення тендеру на закупівлю відбувається на санкційному електронному майданчику в системі Prozorro.

Клієнт оплачує послугу або продукт. Prozorro публікує оголошення про закупівлю на платформі, після чого вибирає користувача, який подав найкращу пропозицію.

Далі постачальник постачає запитані товари/послуги/роботи покупцеві на основі специфікації учасника. Бере участь у сфері державного замовлення. Для виконання запиту замовника постачальник повинен надати найнижчу цінову пропозицію та задовольнити заздалегідь визначені вимоги.

Щодо пропозиції про закупівлю

Коли споживач здійснює покупку на платформі Prozorro, оголошення про це розміщується на затверджених сторонніх сайтах. Замовник також повинен додати тендерну документацію до оголошення, де детально описуються вимоги до участі, характер предмета закупівлі та критерії оцінки, які будуть використані.

Кваліфікаційні критерії включають: відповідну матеріально-технічну базу, кваліфікований персонал з необхідними знаннями та документальне підтвердження попереднього досвіду виконання контрактів подібного роду.

Терміни

Між кожним кроком методу клієнт або інша залучена сторона матиме певний проміжок часу для виконання різних вимог. Ці кроки однакові для всіх процедур; змінюється послідовність, у якій вони відбуваються, і тривалість часу (терміну), відведеного на процес.

Що таке спрощені закупівлі?

З 19 квітня 2020 року на зміну допороговим закупівлям прийшов новий метод закупівель – спрощені закупівлі. Усі закупівлі на суму від 50 тисяч гривень до 200 тисяч грн, за винятком, зазначеним у частині сьомій статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», мають проходити цей процес. Звіт про виконаний договір має бути опублікований у системі Prozorro, однак закупівлі на суму до 50 тис. грн (замість 200 тис. грн) можна здійснювати поза системою.

Звіт про стан угоди купівлі-продажу

Будь-які продукти або послуги вартістю менш як 200 000 гривень підпадають під дію неконкурентного методу закупівель угоди про закупівлю. Це відбувається за межами Prozorro, лише найважливіші деталі транзакції надсилаються в систему.

«Прозорро Маркет»

Використання електронного каталогу Prozorro Market з максимальним лімітом закупівлі 200 000 грн доступне за допомогою спеціального майданчика https://e-tender.ua/. Функціональність Prozorro Market дорівнює функціоналу інтернет-магазину, надаючи ряд переваг як продавцям, так і покупцям у державних контрактах.

Публічний аукціон

При орієнтовному діапазоні цін від 200 тис. грн до 133 тис. євро в якості методу відбору використовуються відкриті торги.

Чесно беріть участь у закупівлях, стежте за своїми клієнтами та конкурентами та прискорюйте прогрес України за допомогою системи Prozorro, створеної для рівних умов для публічних торгів. Операції публічних закупівель повинні реєструватися в Prozorro за допомогою сертифікованої платформи, незалежно від використовуваного процесу.