віртуального серверу VPS

Для тих, хто зіштовхувався з вибором віртуального хостингу або орендою сервера безумовно знайомий термін VPS, що означає віртуальний приватний сервер. VPS — насправді незалежний розділ фізичного сервера. Це сервіс, який приймає трафік певного типу онлайн-активності завдяки інфраструктурі, яка віртуалізує фізичні компоненти машин, такі як:

  • оперативна пам’ять,
  • апаратне забезпечення,
  • процесори,

надаючи їх у приватному порядку клієнту в ізольованому середовищі.

Хостингові компанії, котрі пропонують послугу оренда віртуального серверу VPS в Україні, часто створюють кілька віртуальних розділів фізичного сервера, тому кожен сайт та файл можуть зберігатися окремо.

На що звертаємо увагу при виборі VPS сервера? Потрібно розуміти, що технічні та управлінські характеристики хостингу VPS значно відрізняються від характеристик віртуального хостингу або виділеного сервера. Перш ніж прийняти рішення про купівлю або оренду VPS, слід зрозуміти, чи дозволять характеристики сервера вирішити потреби у вашій бізнес-моделі.

Щоб спростити розуміння, ми можемо представити VPS як послугу, що знаходиться десь між віртуальним хостингом та виділеним сервером з продуктивності, безпеки та можливості налаштування.

Різниця між віртуальним хостингом та VPS

Порівняно з віртуальним хостингом VPS сервер має низку переваг.

З віртуальним хостингом до одного серверу підключаються багато клієнтів, і де провайдер піклується про розподіл ресурсів пам’яті, процесора, підключення та трафіку за своїм сценарієм. Послуга VPS надає виділене середовище для окремого користувача, який зможе використовувати всі ресурси, які надаються придбаною конфігурацією.

У разі віртуального хостингу, якщо виникають проблеми із підключенням, зберіганням або безпекою, ці проблеми будуть поширюватися на всіх користувачів одного сервера. Проблеми, створені на хостинг-сервері іншими користувачами, можуть вплинути на продуктивність і загальну роботу вашого сайту.

Крім того, послуги віртуального хостингу не дозволяють користувачеві налаштовувати конфігурації або інсталювати програмне забезпечення чи бібліотеки. Це пояснюється тим, що глобальна конфігурація сервера є компромісом з точки зору функціональності, оптимізації та безпеки, щоб краще керувати всіма розміщеними клієнтами.

Ще одним цікавим аргументом, який дуже цінується веб-агентствами та веб-майстрами, є можливість консолідації клієнтської бази на єдиному власному середовищі – VPS сервері. З одного боку, це дозволяє спростити управління хостингом, можливо, використовуючи спеціальні адміністративні панелі, а з іншого — мати можливість розподіляти ресурси між клієнтами та сайтами на власний розсуд. Можливість довільно розподіляти ресурси вашого VPS сервера між кількома клієнтами означає можливість створювати та пропонувати користувачам різні рівні обслуговування.

Таким чином, VPS-сервер — це ідеальний приклад багатодоменного хостингу, але з погляду ресурсів набагато потужніший, ніж традиційний хостинг-план для реселерів веб-послуг. Порівняно з VPS, віртуальний хостинг має нижчу вартість доступу та керування.

Різниця між VPS та виділеним сервером

Виділений сервер — це фізичний сервер, який може купити чи взяти у оренду клієнт. Виділений сервер зазвичай купують компанії, яким потрібна висока продуктивність і великий обсяг пам’яті, а також потрібен високий рівень безпеки.

Якщо порівнювати з виділеним сервером, VPS сервер зазвичай має нижчу вартість доступу та керування.

Кому потрібний VPS

Виходячи з викладеного вище, можна визначити типового користувача VPS сервера. На відміну від клієнта віртуального хостингу, користувачу VPS потрібно:

  1. більше обчислювальної потужності,
  2. більше дискового простору,
  3. більше гнучкості у використанні.

Якщо працездатність сайту починає помітно уповільнюватися, коли функціональність хостингу перестає відповідати потребам, то вибір VPS сервера є чудовою можливістю для розвитку та адаптації своєї технологічної платформи при одночасному зниженні витрат.

оренда віртуального серверу VPS в Україні

Оренда VPS сервера в «Дельтахост»

Якщо розглядати пропозиції VPS хостингу, варто зупинитися на варіантах оренда VPS в Україні від компанії Дельтахост. Компанія пропонує оренду хостингу на різних платформах. Видно, що пропозиції розроблені з урахуванням потреб веб-агентств та реселерів веб-послуг. Даний сервіс, орієнтований насамперед на хостинг веб-сайтів та веб-додатків, які генерують великий трафік і, відповідно, потребують багато ресурсів.