Де вивчитись на UI UX дизайнера у Києві?

У нашому світі, де буквально в кожен віник вбудовано електронну панель, важливість гарного UI/UX дизайну важко переоцінити. Сучасні курси ui ux дизайну навчають, що UI (Інтерфейс Користувача) та UX (Досвід Користувача) — це не просто естетика; це створення інтуїтивно зрозумілого і зручного досвіду для користувачів.

Візьмемо будь-який мобільний додаток. Якщо його інтерфейс заплутаний, користувачі швидше за все зневіряться і відмовляться від його використання. Тут у гру вступає UI/UX дизайнер, завданням якого є зробити досвід користувача простим і приємним. А якщо додати елементи гейміфікації, матимемо історію успіху — як в одного українського банку, який набрав собі клієнтів за рахунок прикольного застосунку.

Але UI/UX потрібен не лише в банкінгу, а в багатьох індустріях. В онлайн-магазинах дизайн допомагає покупцям легко знаходити товари та робити покупки. У медичних додатках UI/UX дизайнери роблять важливу інформацію доступною та зрозумілою для користувачів без медичної освіти — через інтерфейс. Електронні освітні платформи та додатки з допомогою UI/UX створюють ефективне навчальне середовище. Сучасні автомобілі оснащені інтелектуальними системами, які використовують UI/UX дизайн для забезпечення інтуїтивного доступу до навігації, мультимедіа та системи безпеки. Цей список можна продовжити.

Для тих, кого захоплює думка про те, як можна покращувати повсякденне життя багатьох людей через інтерфейси, підійде професія UI/UX дизайнера. Навчатися краще усього на курсах. Це не та професія, де самонавчання буде достатньо: щоб бути успішним UI/UX дизайнером, треба розуміти існуючи тренди та мати уявлення про доробок інших дизайнерів в цій сфері. А ще треба мати певну «надивленість», досвід роботи з професійними додатками, початкові знання в психології, та безліч інших навичок. Голова обертом йде, правда?

Ми підготували список порад для становлення UI/UX дизайнера. Вони не універсальні, але дієві. Отже.

Слідкуй за майстрами

Підпишись в соцмережах на дизайнерів, стиль яких тобі подобається. Роздивляйся їх роботи, знаходь вдалі та не дуже рішення різних задач. Аналізуй інтерфейси додатків, якими ти користуєшся. Накопичуй «надивленість».

Вчи базу

Вивчи базові принципи дизайну: кольорові схеми, типографіка, композиція. Ознайомся з основами UI (User Interface) та UX (User Experience) дизайну в книжках та на YouTube.

Копіюй майстрів

Почни практикувати, створюючи власні дизайн-проекти. Непогано, якщо ти почнеш з копій робіт інших дизайнерів – принаймні ти зрозумієш, як це зроблено. А ще опануєш професійні додатки, такі як Sketch, Adobe Suite, Figma.

Напрацьовуй портфоліо

Ті роботи, які тобі подобаються, зберігай на якомусь спеціалізованому сервісі типу Behance. Так, вони можуть бути сирими та недосконалими. Але наявність такого доробку покаже, як ти ріс та розвивався як дизайнер, як в тебе з’явився свій стиль. Ти будеш вигідно відрізнятися від конкурентів, які формують портфоліо з красивих, але чужих робіт.

Знайди курси

Відвідуй майстер-класи по UI/UX та запишись на онлайн-курси. Гарні курси для дизайнерів є в київській школі Projector. Але якщо ти хочеш більшого, ніж малювати мокапи, шукай спеціалізовані курси – наприклад, курс по UI/UX дизайну в учбовому центрі FoxmindEd.

Шукай стажування та роботу

Роботи для дизайнерів інтерфейсів є дуже багато – вище ми написали, чому. Тому при першій можливості треба шукати роботу.  Звісно, перші гроші не будуть великі. Але постійна практика відкриває доступ до більш складних проектів та вищих рейтів.