Чи потрібен IT аутсорс

Мій дід вважав, що краще бути найкращим фахівцем в обраній сфері діяльності, ніж вміти робити все потрохи. Хоча, з іншого боку, дехто дотримується думки, що талановита людина однаково талановита в усьому. Однак насправді мені здається, що дідусь мав рацію. Все-таки Майстер з великої літери «М» має бути справжнім професіоналом, та здобути великий практичний досвід у своїй справі. А якщо він буде займатись всім що потрапить під руки, то просто згає час та ніколи не стане асом. Таким, наприклад, як мій дід, який був пічником, як то кажуть, від Бога. Облаштовані ним надійні та гарні грубки, лежанки, кабиці подекуди досі працюють, зігріваючи онуків та правнуків колишніх замовників. Тому я вважаю, що в ідеалі будь-яку специфічну роботу мають виконувати кваліфіковані фахівці. Столяр — робити з дерева зручні та практичні у користуванні вироби. Автослюсар — лагодити пошкоджені частини автомобіля.

А ось з метою обслуговування та ремонту комп’ютерної та офісної техніки доречно замовити IT аутсорсинг. Таке рішення дозволить перекласти на «могутні» плечі справжніх професіоналів підтримання працездатності домашньої чи офісної інфраструктури. У разі будь-яких проблем джерело їх виникнення буде швидко знайдене, а розв’язання питання не займе багато часу. Хто такі ці аутсорсери, що за славні козаки, які за невеличку місячну абонентську плату всі як один стануть на захист ваших ПК, ноутбуків, серверів та будь-якого іншого обладнання? Чи насправді вигідно скористатися їх послугами? Адже ми, українці, звикли діяти за правилом: свій до свого по своє. Можливо простіше та дешевше взяти на роботу одного чи декількох системних адміністраторів? Спробуймо відшукати відповіді на ці запитання.

Чому IT аутсорсинг впевнено крокує світом

Аутсорсинг — це коли будь-який вид робіт чи послуг, які виконуються не власними силами компанії чи домогосподарства, а для цього зі сторони залучаються фахівці у відповідній галузі. Хтось може подумати, що такі працівники схожі на якихось слуг чи найманців. Насправді це не так. Принаймні у випадку IT аутсорсингу замовник укладає відповідну угоду зі спеціалізованою комп’ютерною компанією, в якій працюють найкращі в галузі професіонали. Тому доречніше назвати таку співпрацю партнерством, яке вигідне обом сторонам.

Недаремно такий формат забезпечення працездатності IT інфраструктури підприємства незалежно від його розмірів та сфери діяльності має величезний попит у Європі, Північній Америці, Японії та Південній Кореї, а також в інших розвинутих країнах. Україна на щастя не стоїть осторонь від прогресивних світових тенденцій. Вітчизняні підприємці та власники бізнесу побачили на власні очі та відчули по розміру своїх гаманців, що обслуговувати техніку на умовах аутсорсингу дійсно вигідно. Адже завдяки внесенню невеликої абонплати можна не хвилюватися, що в найбільш незручний момент несправність техніки застопорить виробничий процес цілого підприємства.

Переваги IT аутсорсингу

Ось за що ділові люди обирають користування послугами аутсорсерів:

  1. Усі проблеми вирішуються швидко та на високому професійному рівні.
  2. Можна зекономити кошти, необхідні на облаштування робочих місць, зарплату та соціальні внески, які необхідно витратити на власних штатних працівників. Насправді загалом протягом місяця набігає значна сума.
  3. Керівнику не треба витрачати час на контроль за роботою IT фахівців — вони працюють сумлінно, адже люблять свою роботу. Окрім того, в них є свій бос, який не подарує неналежного ставлення до виконання працівниками безпосередніх обов’язків.
  4. З’являється упевненість, що працездатність наявних пристроїв завжди під контролем.
  5. З практичного досвіду більшість проблем можна вирішити без безпосередньої присутності фахівця біля робочої станції. Тобто завдяки віддаленому доступу до одного з комп’ютерів клієнта розв’язати проблему фактично можна за декілька хвилин. Адже, як відомо, зекономлений час — то зароблені гроші!