скільки сонячних панелей потрібно для приватного будинку

Живлення всього домоволодіння сонячною енергією обіцяє безліч переваг. Ви зможете заощадити бюджет, відмовившись від електрики із центральних мереж, не будете перейматися через аварійні ситуації та помітно зменшите свій «вуглецевий слід» в атмосфері.

Якщо ви вже почали цікавитися електропостачанням від енергії сонця і прораховуєте орієнтовну вартість системи, то першим питанням, яке виникне, буде необхідна кількість фотомодулів. Чіткої стандартної відповіді ви не знайдете, адже спочатку необхідно оцінити низку факторів.

Приблизний розрахунок кількості панелей для приватного будинку

Найпростіший і найнадійніший спосіб — звернутися по допомогу до професіоналів. Перейдіть за посиланням https://isolar.com.ua/ua/ і замовте консультацію у спеціалістів компанії iSolar. Досвідчені фахівці підберуть оптимальний варіант організації сонячної електростанції з урахуванням усіх нюансів.

Якщо взялися за оцінку самі:

  1. Підрахуйте своє річне споживання енергії. Тут усе просто: що більше електрики ви споживаєте, то більше панелей знадобиться. Намагайтеся провести точні розрахунки. Зважайте на все: сезонність, кожну щомісячну квитанцію про оплату, можливе додаткове споживання.
  2. Визначтеся з кіловатами сонячної панелі. Що вища потужність одного фотомодуля, то менша їх кількість знадобиться.
  3. З’ясуйте коефіцієнт продуктивності модуля. Тут необхідно враховувати продуктивність панелі в тіні, її розташування, нахил, розмір усієї системи тощо. Найчастіше коефіцієнт варіюється в межах 1,3–1,6.

Далі використайте таку формулу:

Об’єм споживаної енергії за рік / коефіцієнт продуктивності сонячної енергії / потужність панелі = необхідна кількість фотомодулів.

До прикладу, вам щорічно потрібно 11000 кВт/г електроенергії. За коефіцієнт візьмемо 1,6, а сонячні панелі — на 400 Вт. Отримуємо:

11000 : 1,6 : 400 = 17 панелей.

Ще один простий, але дуже неточний спосіб для визначення кількості фотомодулів — орієнтація на загальну площу будинку. Для приватного домоволодіння на 140 м2 потрібно приблизно 14 панелей; 180 м2 — 19; 230 м2 — 24; 280 м2 — 28. Але тут усе залежить від наявності різноманітної побутової техніки, вуличного освітлення і кількості осіб, що проживають у домі одночасно.

Не забувайте, що до загальної вартості домашньої електростанції також входять інвертор для перетворення струму від батарей, системи кріплення модулів, доставка обладнання і монтаж. Приклади комплектації та розміщення систем дивіться тут — https://isolar.com.ua/ua/.