Як правильно перевозити дитину в автомобілі

Щорічно в Україні під час ДТП травмується понад 30 тис. людей. Серед них майже тисяча постраждалих — це діти. Усе через те, що не дотримуються правил перевезення в авто. Згідно із законодавством, маленькі пасажири ростом до 145 см мають їздити в автокріслі або бустері. Вони розроблені спеціально, щоб захистити тендітне тільце від серйозних пошкоджень. Для кожної вікової групи є свої моделі. 

Забираємо новонародженого

У жодному разі не можна їхати в автомобілі з пологового будинку з дитиною на руках. Навіть, якщо дорослий пристебнутий, під час зіткнення завдяки інерції його вага збільшується в рази, й він сильно притисне малечу. Для немовлят, які ще не вміють сидіти (до 6-7 місяців), розробили спеціальні безпечні автокрісла у вигляді люльок. У них малюк розташовується горизонтально. Ці моделі габаритні, займають 2 місця. Закріплюються перпендикулярно напрямку руху. 

Вікова група до року

Для них створені пристрої 0+ (0–18 місяців та до 13 кг). Це модифікована люлька з двома положеннями: горизонтальне — для сну та напівлежачи. Мають чашоподібну форму, зручну ручку для транспортування, п’ятиточкові паски безпеки. Встановлюються позаду, спиною до водія. 

Категорія до 7 років

Їм дозволено їздити в легковому чи вантажному авто, сидячи в спеціальному кріслі. Це лінійка з допустимою масою людини 15–25 кг. У них глибокі м’які боковини, верхні та нижні напрямні, регульований підголівник. Це забезпечує всебічний захист у будь-якій непередбачуваній ситуації. Випускаються як зі своїми пасками безпеки, так і без (використовують штатні). Великий вибір моделей у Львові представлено в інтернет-магазині Алло.юа

Від 7 до 12 років

Наявні в авто ремені не зможуть втримати таку дитину. У неї ще недостатньо ваги та зросту для безпечного фіксування. Під час різкого гальмування дитина легко вислизне. Тому без автокрісла не обійтися. У пригоді стануть вироби, призначені для пасажира вагою 22–36 кг. Вони, як і моделі з попередньої категорії, мають всебічний захист, регулюються за висотою, розкладаються до напівлежачого стану. Кріпляться обличчям до лобового скла. 

Особливості розміщення 

Карапузів, яким не виповнилося чотирьох років, треба садити розвернутими спиною до шофера. Найбезпечніше на задньому ряду посередині. Якщо позаду все зайняте, дозволено спереду в тому ж положенні. Обов’язково вимкніть подушку безпеки або відсуньте крісло максимально назад. Старші їздять розвернутими до водія. Коли дитині виповнилося 12 років, можна перевозити її спереду чи позаду без спеціальних фіксувальних пристроїв. 

Наявність автокрісла в машині — запорука життя маленької людини під час подорожі. Тому не варто скупитися, а вибрати якісний виріб, який надійно захищатиме під час виникнення непередбачуваних ситуацій. Зручними будуть комбіновані моделі, які ростуть разом із дитиною.